Tři krotcí beránci WYFE představují první singl

Nově vzniklá kapela WYFE uvádí klip ke svému prvnímu singlu Is This It?, který pro ni stvořil hudebník a kreativec Matyáš Vorda (ex Mandrage). Kdo ale tvoří tuto kapelu? Komu patří tento jedinečný hlas, který na české scéně nemá obdoby?

Za kapelou stojí Marek Kedzior, Martin Starý a Vladimír Staněk, kteří nyní intenzivně pracují na debutové desce. „Zatím máme hotových sedm písniček, ale chceme jich devět nebo deset. Desku plánujeme vydat na podzim,“ prozrazuje zpěvák Marek Kedzior. Rodák z Třince, právník s kreativní duší, a majitel neotřelého hlasu, který doposud zůstával utajen, ačkoli Kedzior dlouhá léta hrál v kapelách Dorian Gray’s Prostitutes a I Like You Hysteric.

„Po mnoha letech působení v mnoha kapelách nám došlo, že v rámci skupiny patříme každý někam úplně jinam, na jinou pozici. Já byl vždy frontman a zpěvák, zatímco Marek jen hrál na kytaru. Teď jsme si to prohodili a všechno do sebe zapadlo, cítíme se jako doma. Kapela WYFE tak v Markově hlase pro českou scénu objevila z(a)tracený poklad. Je také doslova úkazem, protože se o právnících říká, že jsou to bezcitní suchaři, kdežto Marek dokáže napsat geniální texty a hudbu, který vás dostanou. Chytnou vás a nepustí,“ dodává Martin Starý.

Na basu je doprovází Vladimír Staněk, kterého hudební nadšenci mohou znát z kapely Toneless, anebo z kapely Holden, kde jako frontman působil právě Starý. „Dělají si z nás teď legraci, že jsme takový sraz krotkých beránků. Vlado je pan zodpovědňák a otec dvou dětí a já s Markem se chystáme oženit. Takže nejsme klasická kapela mladých kluků, na které by se valily hordy fanynek,“ směje se Starý.

K trojici krotkých beránků patří ještě stálý host Adam Vychodil, jenž hraje i s Lenny a který klukům nahrává bicí na desku. Ačkoli se nepodílí na kreativních procesech kapely, na koncertech kapely WYFE rozhodně nebude chybět.