V Česku oblíbení Sinplus vydávají EP a chystají album

Podmanili si fanoušky na velkých českých festivalech a jejich klipy rotují v tuzemských hudebních televizích. Řeč je o švýcarské rockové kapele Sinplus, která se hlásí s aktuálním EP It’s Not About Being Good. Skupina, již tvoří bratrské duo, má na svém kontě několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music Award. Hudebníci na nové nahrávce mixují svůj rockový zvuk s new wave. EP předznamenává nové album, které vyjde na jaře.

„Rozhodli jsme se opustit naši komfortní zónu. Tvořili jsme instinktivně a nechali jsme muziku proudit v nejčistší podobě,“ popisují kytarista Ivan a zpěvák Gabriel Broggini. Čtyři písně jsou mixem rokenrolu a new wave. Je to hudba, která vznikla spontánně s živým pocitem.

„V uplynulém roce jsme prošli v životě mnoha změnami i několika velmi těžkými okamžiky. Měli jsme štěstí, že jsme mohli všechno vstřebat psaním hudby. Každá píseň je příběhem, který jsme zažili, a snažili jsme se ji vyprávět bez jakýchkoli očekávání,“ doplňují.  

Texty podle nich reflektují i pocit, že společnost diktuje pravidla, kterými na nás tlačí, abychom byli vždy lepší verzí sama sebe. „It’s Not About Being Good (tedy česky Nejde o to být dobrým) popisuje touhu vymanit se z těchto pravidel tím, že nezapomeneme, že nakonec nejde o to být dobrý nebo lepší, ale jde o to být skutečný a být věrný sám sobě,“ vysvětluje Ivan. To se podle něj odráží také v singlu Break the Rules. „Mohlo by se to zdát zřejmé, ale abychom zjistili, kdo skutečně jsme, musíme projít skrz tuto zeď a podívat se, co je na druhé straně. A o tom je naše hudba,“ dodává Gabriel.  

Bratři Brogginiové získali několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music Award. Když se balada You and I stala v jejich domovské zemi zlatou, byl to další signál, že se děje něco mimořádného. Sinplus měli též tu čest reprezentovat svou zemi v Eurovision Song Contest a předskakovat umělcům jako jsou třeba Roxette.