V předsevzetích muzikantů stojí detox i „úžasnej“ rok 2021

Na přelomu roku se bilancuje a mnozí si dávají předsevzetí. Například Richard Krajčo bude měsíc bez chytrého telefonu. Vladimir 518 ohlásil pozvolný konec labelu BiggBoss. Hudebníci však většinou chtějí hlavně už zase koncertovat.

Richard Krajčo si chce na měsíc odpočinout od chytrého telefonu. Foto: archiv Richarda Krajča

Pro kulturu obecně byl rok 2020 kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru drsný. A tak jsou mnozí rádi, že už je za námi. Kde kdo s nadějí vyhlíží, že letos se vše vrátí do normálu. Asi nejlépe to vystihla kapela Lucie, která na Facebooku na Silvestra sdílela klip k písni Oheň a k tomu připojila text: „2020 – Už se nechcem nikdy vracet…“ Přečtěte si recenzi na loňský koncert Lucie v rámci akce Praha Září.

Podívali jsme se pod roušku sociálních sítí i dalším skupinám, zpěvákům či zpěvačkám.

Frontman kapely Kryštof Richard Krajčo, který je na sítích velmi aktivní, si dává od úterka digitální detox a bude mít jen tlačítkový telefon. „Kluci z kapely mi slíbili, že se budou o Facebook starat. O mě bude informovat moje žena Karin,“ řekl Krajčo ve vysílání pro fanoušky a dodal: „Myslím, že to nezvládnu. Ale hodně z vás mi psalo, že to zkusí také.“ A proč začal Krajčo s detoxem až dnes a ne hned 1. ledna? Na Silvestra totiž vysílal s manželkou stream, na který šlo zakoupit vstupenku, a teprve v pondělí oznámil, kolik se vybralo. Výtěžek, který přesáhl půl milionu korun, rozdělí Krajčovi napůl na opravu kostela v Chotěvicích a také na hospic Dejte nám šanci pro staré a týrané pejsky.

Mladá zpěvačka Kateřina Marie Tichá na Instagramu oznámila, že celý leden nebude jíst maso a nakupovat nové věci. „Zkusíš to se mnou?“ zeptala se fanoušků s dovětkem, že si to možná protáhne i do února. Podívejte se na rozhovor s Kateřinou Marií Tichou k její aktuální desce. Anna Julie Slováčková na Silvestra popřála všem hlavně zdraví. Pak ale sama prozradila, že má po léčbě rakoviny dobré výsledky a že se uzdravila. Podle zpěvačky bude rok 2021 „úžasnej“.

Končí label BiggBoss

Netradiční formu předsevzetí na rok 2021 napsal na svůj instagramový účet Vladimir 518. V ní uvedl, že label a nakladatelství BiggBoss skončí. „Začínáme počítat poslední rok jeho existence. A to právě proto, aby síla, s kterou jsme pracovali na našich projektech, nezačala pomalu slábnout. A aby i radost, se kterou jsme celou dobu hnali naší tvorbu směrem k realizaci, se nakonec nezačala proměňovat v rutinu, jejíž motivací bude vlastně jen a jen udržet celou věc v chodu,“ napsal.

Mnozí další interpreti pojali předsevzetí skromněji. Raper Smack například napsal: „Makat ještě tvrdějc a odhodlanějc než v 2020.“ Jeho kolega z hiphopové scény Paulie Garand, který týden před Vánoci poslal nečekaně do světa nové EP Monology, vzkázal: „Opatrujte se a vidíme se v lepších časech. Vlastně jsem ani netušil, že celej rok shrnu dvěma větama v tracku Reason: Vim, že budou lepší roky, bude líp kámo, místo strachu víru v sebe, přestaň klít, áno. Nemusíš se mít jak Bůh, ale nýst ztracenou naději je jak psát knihu a neumět číst.“

Zpěvačka Šárka Adámková z kapely Sarah & The Adams popřála všem rok takový, jaký si kdo přeje. „Předsevzetí? Asi ne, jsem jen trochu zasněná. Každý den je začátkem něčeho nového,“ připojila ke vzkazu. Loňskou nahrávku Sarah & The Adam jsme zařadili mezi desky roku.

Zase do Lunaparku

Co však na sociálních sítích na přelomu roku převládalo, bylo přání či přesvědčení, že letos už budou moct všichni zase hrát bez omezení a pro lidi. „Vítej 2021, dovol mi vyzpívat se ze svých emocí. Já už budu připravená,“ napsala například Ewa Farna. Lucie Bílá si přeje, aby se svět uzdravil. „Věřím, že se budeme zase vídat, usmívat se na sebe, podávat si ruce a objímat se,“ přidala na Facebooku.

Tři sestry vzkázaly, že chtějí dohnat všechny koncerty, které musely odložit, a budou si užívat na pódiích s fanoušky. A jasné sdělení mají také kluci z Vypsané fixy: „Doufejme, že se v roce 2021 povede chytit vlak, kterej už docela dost dlouho zdrhá, a pojedeme za váma a hlavně s váma zase do Lunaparku.“