Wohnout pořídil nahrávku z turné

Kapela Wohnout se rozhodla potěšit své fanoušky a vydala nahrávku koncertu v Mladé Boleslavi z aktuálního turné. Záznam je velmi autentický a zní přesně tak, jak kapela hraje své singly na koncertech. Zároveň s tím Wohnout zve na poslední část Máme na míň tour.

Album vyšlo pouze elektronicky, proto jeho délka nebyla nijak omezená. Hodinu a půl dlouhý záznam tedy čítá třiadvacet skladeb. „Myslím, že pro kapelu, jejíž existence nespočívá v rádiích, ale na koncertech, je velice důležité zakonzervovat co nejvíc toho živého. Naše kapela zní úplně jinak na koncertech než na deskách,“ vysvětluje Honza Homola. Album s názvem Máme na míň tour live je k dispozici na digitálních platformách Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer a v nejbližší době i Supraphoneonline.

Po delším kapelním volnu se Wohnouti v březnu opět vrací do klubů a kulturních domů. Vzhledem k následnému akustickému turné se jedná o poslední možnost slyšet jejich dlouhý koncertní set. „Je to takový obřad. Přijedeš na místo po obědě, dlouho připravuješ pódium a sál, pak se jdeš projít po okolí, na kafe do místní cukrárny a tak, večer máš hodně práce, protože naše playlisty jsou dlouhý a valná většina písniček je ve svižným tempu. Ale je to příjemná práce, protože víš, že lidi přišli na tebe a po koncertě jdeš mezi ně na kus řeči,“ komentuje koncerty Matěj Homola.

Aktuálně se Wohnout představí 6. března v Křeseticích u Kutné Hory a na turné dále navštíví Pec pod Sněžkou, Domažlice, Litvínov, Jičín nebo Litomyšl.