Za týden bude svět tančit na stejnou píseň

Mezinárodní projekt #SayHi propojí děti napříč kontinenty pomocí hudby, tance a moderních techlologií. Českou verzi společné písně nazvanou Zatancuj nazpíval Vojta D. Ten nám řekl o celé akci víc. Třeba, jak jednoduchá je choreografie ke skladbě.

Jak jste se dostal k projektu #SayHi a proč jste se rozhodl ho podpořit?
Za Český rozhlas mě oslovili mě lidé z Rádia Junior, kde se k mému překvapení všechny mé songy držely na předních příčkách hitparády. Když mi představili projekt samotný, neviděl jsem ani jeden důvod, proč tak krásnou věc nepodpořit.

O co vlastně v celé kampani jde?
Je to hlavně o přátelství a sounáležitosti, o tom, že i v téhle divné době, kdy je člověk často odříznutý od blízkých, děti od spolužáků, není sám. Více než třináct různých zemí oslovilo známé zpěváky, kteří nazpívali tu samou píseň, jen ve svém rodném jazyce. Patří k tomu ještě tanec, který je pro všechny stejný. Finále bude ve čtvrtek 12. listopadu ve 12 hodin. To proběhne tanec ve všech zemích, většinou on-line, takže připojit se může každý. Rádio Junior písničku zahraje v tu chvíli živě ve vysílání.

Jak těžké bylo složit český text na danou hudbu a téma? Slyšel jste i třeba další verze z jiných zemí?
Mně přišel jeden text už hotový, ale cítil jsem, že to není úplně ono. Asi i proto, že si vždy všechno píšu sám a jsem na svůj rukopis a frázování zvyklý. Složit text samotný těžké nebylo. Téma bylo jasné, jen bylo potřeba najít ta nejlepší slova, což se doufám povedlo. Cizích verzí jsem slyšel pár a musím říct, že třeba v maďarštině nebo japonštině je to vážně zážitek.

Jak jste si užil natáčení klipu, kde s vámi účinkují členové Dismanova rozhlasového dětského souboru? A jak se vám líbí choreografie, kterou se může naučit kdokoliv?
Natáčení jsem si užil moc. Sice to bylo v období, kdy jsem toho měl až nad hlavu, a hned po natáčení jsem ještě odjížděl hrát koncert s kapelou, ale bylo to krásné! Neuvěřitelně sympatický a super tým je základ a to projekt #SayHi splňuje na jedničku. Choreografie je fakt snadná, třeba moje malá sestřenka už ji umí dokonale.

Přijde mi, že spousta českých kapel a interpretů natočilo v posledních letech píseň se základem slova tanec. Je to oblíbené a vděčné téma?
Já osobně taneční hudbu normálně nedělám, tudíž se to slovo v mých textech neobjevuje vůbec. S kapelou hrajeme spíše kytarovější věci, ale myslím si, že pro účely toho projektu se song hodí skvěle. Je fakt chytlavý.