Zpěvačka Karin Ann a producent Yungbluda touží po agónii

Další singl z připravovaného EP, které vzniká pod dohledem zkušeného Matta Schwartze (Yungblud, Massive Attack) a slovenského producenta Tomiho Popovice, vydává mladá slovenská zpěvačka Karin Ann. Skladbu nazvanou „i yearn for agony“ doprovází videoklip, který čerpá z hororové tematiky. Zpěvačka, jenž s prvním singlem nedávno zabodovala kromě českých rádií i v Německu, Polsku, Maďarsku či Slovensku, se tentokrát podílela na scénáři i režii hudebního videa.

„Je to pro mě velmi vizuální písní. Takže když jsem psala scénář ke klipu, okamžitě mi na mysli vytanul koncept, který čerpá ze strašidelných příběhů, hororů i kriminálních případů. Celý vizuál jsem koncipovala filmově a záměrně jsem se snažila, aby bylo video pro diváky mírně nepříjemné,“ popisuje zpěvačka.

Skladba „i yearn for agony“ je podle Karin Ann o nejtemnějších částech její mysli v nejtemnějším období. „Byla jsem dlouho v životě v rozporu sama se sebou. Pořád jsem se sebe sama ptala, proč nemohu být takovou, jakou mě chtějí lidé mít. Všechno jsem si vyčítala, každou věc jsem v sobě stále rozebírala a řešila, a to mě přivedlo do psychických stavů, které se dají přirovnat k agónii. A o těchto stavech ta píseň je,“ říká Karin Ann a doufá, že by skladba mohla promluvit k lidem, kteří prožívají něco podobného. „Kdyby pomohla i těm, kteří si ničím takovým neprošli, aby pochopili, jaké to je, byla bych šťastná,“ uzavírá.

Novému slovenskému objevu, zpěvačce s českými kořeny Karin Ann se s prvním singlem 3AM podařilo rozvířit hudební vody v několika zemích. Online portál amerických The New York Times ji zmínil v článku o Generaci Z, v Německu ji do rotace nasadila tamní MTV, a mimo to s Karin přinesl rozhovor prestižní týdeník Bild. Pozitivní ohlasy má z domovského Slovenska, Maďarska i Polska, kde si ji jako předskokanku vyprodaného turné vybrala úspěšná polská zpěvačka Sanah. V Česku skladbu nasadilo do rotací několik velkých rádií a její klip hrají zdejší televize.

Debutové EP Karin Ann vyjde v únoru u vydavatelství BrainZone.