Zpěvačka Žanet zhmotňuje své potrhlé nápady v singlu Bezesmyslu

Po hypnotickém singlu Mraky, v němž zpěvačka Žanet. (Žaneta Vargová) představila svůj snový svět přetvořený do audio-vizuální podoby, uvádí svou další snovou novinku nazvanou Bezesmyslu. V dnešní pochmurné a deprimující době navodí dobrou a pozitivní náladu. Nezaměnitelný hlas a hravé texty vtáhnou do světa plného barev a abstrakce. Její tvorba je mixem kytarového popu a sedmdesátkové psychedelie. Na jaře zpěvačka plánuje vydat debutové EP.

Žanet. se na hudební scéně objevila poprvé v čele kapely Nanosféra. Po tvůrčí pauze se zaměřila na sólovou kariéru, kdy zhmotňuje své až potrhlé nápady. Bezesmyslu to jen podtrhuje. „Cílem singlu je, aby si ten svůj ne/smysl našel každý sám, baví mě hrát si s úhly pohledu. Jsou v tom ukryta témata současné společnosti a jeho vnímání. Je dobré dávat si pozor, abychom se kvůli nějaké pomotané síti nestali svou vlastní obětí, ale víc už neřeknu,“ láká k poslechu zpěvačka. Texty si píše sama, za hudbou a produkcí pak stojí Tomáš Fröde (Imodium, Walkmanz).

Scénář videoklipu napsala Žanet. se svým bratrem a obsadila do něj svou rodinu a přátele. „Celý klip se natáčel ve sportovním areálu Koráb. S přáteli je to náš takříkajíc druhý domov. Majitelka Jana mi vycházela se vším vstříc. Natáčení bylo plné autenticity a neuvěřitelný zábavy. Všichni byli sami sebou a díky tomu dostala píseň další rozměr a moje surrealistické představy dostaly život. Kameru šéfoval Michal Havlíček a uzavřel tak veškerý celek,“ dodává k natáčení Žanet.