Zpěvák Jen rozdával pohodu do podmanivé vůně grilů

V situaci, kdy hudebníci přicházejí o mnohé koncerty, snaží se každý zajistit si hraní, kde to jde. Zpěvák Jen se ve čtvrtek rozhodl vystoupit akusticky v Zahradě Savarin, oáze klidu v centru Prahy. A představil tu i remix svého singlu Nepůjdem spát.

Hraní pro sedící a občerstvující se publikum, tedy produkce, které se mezi muzikanty bez ohledu na skutečný žánr také někdy říká „gastrojazz“, je vždycky výzva. Strhnout takové lidi navíc jen v akustickém triu klavír, kytara, cajon je prakticky nemožné.

Jen dělal, co mohl, ale na žádný kotel skutečně nedošlo. Nicméně v průběhu stále ještě sálajícího letního podvečera bylo zásadní hlavně to, že hudba hrála a pití bylo ledově vychlazené. A když stánkaři marně vyvolávali zákazníka, jehož burrito bylo hotové, ujal se slova zpěvák a pomohl hladovce sehnat pomocí svého mikrofonu.

Do setlistu zařadil své aktuální písně, ale došlo i na skladby jeho předchozí kapely Bek Ofis nebo pár coverů. Vedle oblíbené Lost on You od písničkářky LP nebo proklínané, ale slavné You’re Beautiful Jamese Blunta zazněla i „buskerská hymna“ Wonderwall. Byť část publika samozřejmě tvořili i Jenovi obeznámení fanoušky, pro případné spíše kolemjdoucí to byla jistě příjemná vzpruha.

Na závěr koncertu si publikum mohlo poslechnout tančení remix k Jenovu červnovému singlu Nepůjdem spát a podívat se také na nový klip, který skladbu doprovodil.

Zahrada Savarin, sympatický prostor ve „vnitrobloku“ ulice Na Příkopě s barem a několika jídelními stánky tu má být v provozu jen do konce léta, než bude lokalita zdevelopována. Určitě stojí za návštěvu. Případně i bez doprovodného koncertu.