Ztraceného letní turné aneb když koncert je jen třešnička na dortu

Ještě než metropoli v neděli zalil déšť, dopřál Marek Ztracený fanouškům sobotní odpoledne plné zábavy. Jeho Tour de Léto se v Praze zastavilo podruhé, tentokrát na dostihovém závodišti Velká Chuchle.

A skutečně šlo o téměř půldenní program, v němž koncert byl jen očekávaným a samozřejmě poctivě odvedeným vyvrcholením. Ale těžiště zábavy tentokrát stálo jinde.

Zřejmě i nutnost uspořádat akce pro relativně komorní množství návštěvníků vedla Marka Ztraceného k tomu, že se rozhodl být fanouškům blíž, než umožňují třeba velké halové produkce (podívejte se, jak to vypadalo před vypuknutím pandemie na Ztraceného koncertu v O2 areně). Takže když krátce po osmé večerní zpíval Ztrácíš a další své hity, měl on i příchozí za sebou nemalou porci zábavy.

Smích Romana z MasterChefa

Do Chuchle jsme dorazili po páté odpolední od lehce zpožděného vlaku a v rohu areálu se vinula dlouhá fronta. Samozřejmě se zrovna konala autogramiáda a už tou dobou bylo jasné, že se nedostane na všechny. Řada zájemců byla prostě příliš dlouhá a nabitý program neúprosný. Na malém pódiu totiž následoval „ztracený jukebox“, kde zpěvák s částí kapely hrál na přání.

Když v telefonu lovil text ke Gottově písni Bum, bum, bum, publikum jí kus odzpívalo za něj. Kytarista Patrik Bartko protestoval proti některé z písní kapely Kryštof, ale nakonec se hrála a i ona.

Další skvělá show se odehrála na stejném místě i později. Ztracený s vítězem poslední řady MasterChefa Romanem Stašou před lidmi cosi vařili a i když etuda s máslovým karamelem měla jakýsi poživatelný výsledek, celá estráda se nesla hlavně v uvolněné atmosféře, kterou svým smíchem notně přiživovali oba protagonisté.

Jakmile dovařili, vyrazil Staša ještě na sólové vystoupení u sponzorského stánku, zatímco Ztracený s muzikanty mířil na pódium „zakládat novou kapelu“. Netypický bod programu byl splněným snem několika mladých hudebníků a zpěváků, kteří si se svými idoly střihli pár kousků. Někdy povedené, někdy jen dojemně snaživé výkony, ale tady se samozřejmě nehrálo na dokonalou intonaci. Žádné Rudolfinum, prostě zábava.

Ukradená vysílačka

Následoval „meet and greet“, kde si zpěvák ještě mohl potřást rukou a pofotit se s návštěvníky ve VIP prostoru a hned po tom už následoval koncert. „Lidi to baví a mě to hlavně strašně nabíjí,“ zářil Ztracený, když se mi jej ve vzácné chvíli podařilo odchytit a vyjádřit jistý obdiv nad tím, že se během dne vůbec nezastaví.

Protože je ještě potřeba zdůraznit, že v průběhu vystoupení předskakující Olgy Lounové (která zaskočila za indisponovanou Evu Burešovou a po svém setu si omylem odvezla vysílačku od bezdrátového mikrofonu) si mohli návštěvníci ještě užít turnaj ve stolním fotbálku. Samozřejmě s kapelou. To bylo v rámci harmonogramu mezi jukeboxem a kulinářskou vsuvkou.

Takže hudebníci a Marek Ztracený zvlášť se během toho sobotního odpoledne a večera skutečně nezastavili, což je prostě hodné obdivu. Obzvlášť při vědomí, že stejně natřískaný program absolvovali v pátek v Jihlavě. Takže ne každému musí sedět muzika, kterou Ztracený provozuje. Ale jak to skoulet s fanoušky, se od něj může leckdo učit. Na letním turné bude až do konce srpna.