Ztracený triumfoval koncertem i deskou, která málem nebyla

Mělo to být překvapení, kdy Marek Ztracený svým patnácti tisícům fanoušků ve vyprodané pražské O2 areně představí novou desku. Nakonec její vydání ohlásil několik dní předem a v hale v sobotu před koncertem uspořádal „největší poslechovku v dějinách země“. Přitom album nazvané Planeta jménem stres se do soboty vůbec nemuselo stihnout. Proč? Podívejte se na video.

Marek Ztracený líčí, že deska málem nevyšla.

Ale zpátky ke koncertu. Ztracený předvedl popovou show světových parametrů, od začátku do toho šlapal naplno a fanoušky nenechal na pochybách, že ty necelé dvě hodiny je tu prostě pro ně. Ale fungovalo to i naopak. Opravdu se nevidí denně, aby na každé zpěvákovo vyzvání mávala rukama, skákala nebo zpívala celá hala.

Jakože skutečně do posledního místa horních ochozů. Při tom zuřivém podupávání v závěru show se statikovi budovy patrně na chvíli zastavilo srdce.

V jednom okamžiku se Ztracený doprovázel sám na klavír uprostřed vytrčeného mola a od začátku písně jej osvítila zář tisíců telefonů. „Chtěl jsem vás teď ponoukat, ať rozsvítíte mobily, ale vy jste mě předběhli,“ prohlásil docela užaslý v půlce písně.

Podívejte se, jak to vypadalo na koncertu Marka Ztraceného v O2 areně.

Jasně, jsou to všechno docela klišé, ale k popovým koncertů takové divadlo prostě patří. A když se to odehraje ještě takhle nenuceně, když publikum do celého toho cirkusu jde s vervou můry, jež se jde nechat uškvařit na žárovku, potom je to prostě silný zážitek.

Ztraceného koncert měl i pár bolestivých okamžiků. Je asi otázkou osobního vkusu, jestli má v rámci živé show co pohledávat píseň odzpívaná celá ze záznamu. Řeč je o skladbě Ta pravá, kterou kapela odehrála, ale zpěv „obstaral“ zesnulý Karel Gott. Příchod Hany Zagorové v závěru koncertu sklidil zasloužený frenetický aplaus, leč nutno přiznat, že se následně nepředvedla v nejlepší pěvecké formě. A že Ztracenému během večera vypadlo pár veršů? To se světovým hvězdám stávají i horší věci.

Další vtipný moment: Jako předskokana si Marek Ztracený vybral folkovou legendu Františka Nedvěda. A zpívala s ním celá hala.

Nic z toho ve finále nemá sílu srazit hodnocení koncertu, který měl řečeno sportovní terminologií mohutný tah na branku. Dav fanoušků odcházel podle všeho maximálně uspokojen, aniž by to show nutně muselo ubírat na kvalitě technické či hudební.

Marek Ztracený svou burácivou popovou mašinou zbourá O2 arenu i v neděli a napříště se podle zveřejněného hashtagu #SmerEden chystá ještě do většího. To je prostě uspokojivá zpráva o stavu české scény.